21 Říj

Vítězná Běla Hlaváčková, Arnošt Petráček tentokrát stříbrný

Další dvě medaile pro českou výpravu na ME plavců. Běla Hlaváčková zvítězila na trati 50m znak, Arnošt Petráček ve stejné disciplíne doplaval druhý.

Třetí závodní den jsme zahájili klidnou snídaní, před poledním tréninkem. Dnes plavou Běla s Arnoštem ve večerním přímém finále, oba ve stejné disciplině, 50m znak.
Máme malý problém s naplánováním rozplavání u obou, protože podle časového rozvrhu je jejich start až v docela pozdních večerních hodinách, kolem osmé. Do venkovního rozplavávajícího bazénu se nám ze známých přetrvávajících důvodů (zima) nechce, tak jsme zvolili lehký trénink u obou v poledne, oběd, spánek, rozcvičení a start suchou nohou.
Také jsme (kromě nich dvou) odpoledne absolvovali malý výjezd do centra města na katedrálu s úžasným výhledem na celý Reykjavík. Byli jsme v klidu, dokonce organizátor připravil startovku již na dva dny dopředu….
Poslední autobus nám odjížděl od hotelu po páté, na bazén je to pár minut. Rezerva na oblečení Běly do kombinézy, všechno mělo být úplně v pohodě…
Nebylo. Bohužel do prostoru vyplavala úplně nová startovka, kde se celý program nějakým podivným způsobem dostal do víc než hodinového předstihu před původní startovku. Naštěstí ten autobus z hotelu byl poslední…. A naše rezerva na kombinézu byla taky dost velká. Všechno klaplo na vteřinu.
Arnošt ve strhujícím závodě, kdy ještě na 35m vedl před finišujícím francouzským plavcem málem o délku těla, nakonec doplaval na parádním druhém místě. Běla vyhrála nad dánskou plavkyní o bezpečné tři délky těla, ale poprala se s tratí statečně. Tomu jak plavala říkáme Tour de France, protože na dráze si to šněrovala od lajny k lajně (pozdravujeme trenéra cyklistů Viktora Zapletala….). Vítězství víc než zasloužené, podle mě odplavala ne 50m, ale tak 53.
Podruhé naše hymna a vlajka. Škoda jenom, že disciplinu 50m znak neplaval Honza, v původním rozpisu jsme mu naplánovali disciplíny hlavní a tato nám nezapadala do programu. Přesunem disciplín tady na místě mu ale vznikl zbytečný volný den, mohl se poprat o medaili, znakovou formu na to měl.
Den to byl parádní. Svítilo dokonce asi hodinu sluníčko, zmatek byl opět neskutečný, večeře se dala dokonce jíst (obědy jsme již vyměnili za nákup čerstvých plněných baget z protější benzínové pumpy), zaplacený internet opět na hotelu nefungoval a naše medailová sbírka se rozrostla po třech závodních dnech na 5 kousků.

Zítra do bojů zasáhne Terezka na 400m volný způsob, Honza a Arnošt na 100m volný způsob. Běla a Kačenka mají volný den s lehkým tréninkem, masáží a teplou vířivkou.